ЗНО


ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ
З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ (базовий рівень)

Зміст роботи визначається на основі Програми зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури  для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти  (затверджено Міністерством освіти і науки України,  наказ від 01.10.2014 р. № 1121).
Загальна кількість завдань роботи – 58.
На виконання роботи відведено 150 хвилин.
Сертифікаційна робота  з української мови і літератури  базового  рівня  складається із 
завдань трьох форм:
1.  Завдання з вибором однієї правильної відповіді  (№1–23*, 29–33*, 34–53).  До 
кожного із завдань  подано  чотири або п’ять варіантів відповіді, з яких лише один 
правильний. Завдання вважається виконаним, якщо  учасник  зовнішнього 
незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей  А.
2.  Завдання на встановлення відповідності  (№24–28*, 54–57).  До кожного завдання 
подано інформацію, позначену  цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч).  Щоб 
виконати завдання,  необхідно встановити відповідність інформації, позначеної 
цифрами та буквами (утворити  «логічні пари»).  Завдання вважається виконаним, 
якщо  учасник  зовнішнього незалежного оцінювання  правильно зробив позначки на 
перетинах рядків (цифри від 1  до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка 
відповідей А.
3.  Завдання з розгорнутою відповіддю  (№58*).  Завдання цієї форми передбачає 
створення  учасником  зовнішнього незалежного оцінювання  власного 
аргументативного висловлення на дискусійну тему в бланку відповідей Б.
Увага!
*  –  завдання  з української мови, результат виконання яких буде зараховуватися 
як державна підсумкова атестація
Схеми оцінювання завдань  сертифікаційної роботи  з української мови і літератури базового рівня:
1.  Завдання з вибором однієї правильної відповіді  оцінюється в  0 або 1  бал:  1  бал, 
якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або 
вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.
2.  Завдання на встановлення відповідності («логічні пари»)  оцінюється в 
0, 1, 2, 3 або 4  бали:  1  бал за кожну правильно встановлену відповідність («логічну 
пару»);  0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на 
завдання не надано.
3.  Завдання з розгорнутою відповіддю  оцінюється від  0  до  20  балів  за критеріями 
змісту та мовного оформлення:
1. Теза: 0, 1 або 2 бали.
2. Аргументи: 0, 1 або 2 бали.
3а. Приклад із літератури чи інших видів мистецтва: 0, 1 або 2 бали.
3б. Приклад, що є історичним фактом або випадком із життя :  0, 1 або 2 бали.
4. Логічність, послідовність: 0, 1 або 2 бали.
5. Висновок: 0, 1 або 2 бали.
6а. Орфографія та пунктуація: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
6б. Лексика, граматика та стилістика: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
Увага!
Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів.
Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів.
Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури базового рівня, – 104. 


Інформація щодо деяких особливостей зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року
У 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року.
Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.
ЗНО з української мови і літератури є обов’язковим для усіх абітурієнтів, які бажають здобувати вищу освіту.
Два рівні складності сертифікаційної роботи (тесту)
Абітурієнти складатимуть тести ЗНО з української мови і літератури та математики двох рівнів складності – базового і поглибленого, обрати який слід буде під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначатиметься Правилами прийому до вищого навчального закладу.
Державна підсумкова атестація (ДПА) з української мови
Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА. Вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.
Встановлення «порогового бала»
Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.
Реєстрація на ЗНО
У понеділок 5 січня розпочато реєстрацію абітурієнтів та випускників шкіл для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Процес реєстрації триватиме впродовж 7 тижнів і завершиться 20 лютого 2015 року.
Реєстрація осіб, які братимуть участь у зовнішньому оцінюванні відбувається впродовж трьох етапів. На першому етапіабітурієнти мають сформувати та оформити реєстраційну картку. Для цього особі, яка бажає зареєструватися для проходження зовнішнього оцінювання, потрібно відкрити сторінку "Реєстрація - 2015", розміщену на сайті УЦОЯО та, увівши реєстраційні дані, сформувати реєстраційну картку. Оформити реєстраційну картку можна самостійно або звернувшись за допомогою до пункту реєстрації (Шосткинський інститут Сумського державного університету, вул. Гагаріна, 1, І поверх, каб.105. Графік роботи: понеділок – п’ятниця з 9.00 до 17.00). Окрім загальних реєстраційних даних, учасник тестування при реєстрації має зазначити інформацію про населений пункт, де він перебуватиме у день проведення ЗНО з української мови і літератури (тестування буде проведене 24 квітня). З урахуванням цієї інформації буде здійснюватися закріплення учасника за пунктом проведення зовнішнього оцінювання з української мови і літератури. Також учасники ЗНО мають зазначити інформацію про населений пункт, де вони перебуватимуть під час проведення зовнішнього оцінювання з інших предметів (тестування відбуватимуться у червні), з урахуванням якої здійснюватиметься закріплення абітурієнтів за пунктами проведення зовнішнього оцінювання. Другий етап реєстрації на ЗНО передбачає надсилання до регіонального центру реєстраційних документів. Випускники поточного навчального року після формування комплекту документів, подаватимуть його до свого загальноосвітнього навчального закладу. У свою чергу школи, формуватимуть списки осіб, які проходитимуть ДПА з української мови у формі ЗНО та надсилатимуть їх за адресою регіонального центру, який обслуговує відповідний регіон. Особи, які є учнями або студентами професійно-технічних, вищих навчальних закладів, що здобувають повну загальну середню освіту в поточному навчальному році, або є випускниками шкіл минулих років, надсилатимуть реєстраційні документи безпосередньо до регіонального центру. Третій етап. Особі, яка зареєстрована для проходження зовнішнього оцінювання, регіональний центр оцінювання якості освіти виготовляє та надсилає реєстраційне повідомлення учасника зовнішнього незалежного оцінювання, Сертифікат та інформаційний бюлетень "Зовнішнє незалежне оцінювання. 2015 рік". Випускникам минулих років та учням (слухачам, студентам) професійно-технічних, вищих навчальних закладів зазначені документи надсилаються рекомендованим листом за адресою, зазначеною в реєстраційній картці. Випускникам поточного навчального року документи надсилаються за адресою загальноосвітнього навчального закладу, де вони навчаються. Після реєстрації для кожного учасника зовнішнього оцінювання на офіційному сайті Українського центру буде створена інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюватиметься за номером Сертифіката та PIN-коду.
Передбачена можливість внесення змін до реєстраційних даних шляхом перереєстрації (учасник повторно формує пакет документів). Учасник зовнішнього оцінювання, сформувавши цей комплект документів, має надіслати його до 01 квітня 2015 року за адресою регіонального центру оцінювання якості освіти, зазначеного в контрольно-інформаційному листі, а в разі зміни рівня складності завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури – до 06 березня 2015 року (дата визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті).
Якщо випускник минулих років або учень (слухач, студент) професійно-технічного, вищого навчального закладу через певні причини не зможе взяти участь у зовнішньому оцінюванні, то він повинен до 01 квітня 2015 року надіслати до відповідного регіонального центру раніше отриманий Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року та заяву про відмову в реєстрації.


Готуємось до ЗНО


Увага! Шановні випускники! Старанно готуйтеся до ЗНО-2015 з української мови та літератури. В цьому Вам допоможе демонстраційний матеріал, що міститься за  цим посиланням.
Більше  шукайте на сайті http://testportal.gov.ua/





/Files/images/logo.png


/Files/images/Рисунок1.jpg























/

Немає коментарів:

Дописати коментар